Risk Bildirimi

Risk Bildirimi

Sermaye piyasalarında yapacağınız işlemler sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. HızlıFX olarak işlem yapmaya karar vermeden önce yatırımcımızın piyasanın sağlayacağı avantaj ve riskleri tam olarak anlamasını sağlamak önceliğimizdir. Bu nedenle aşağıda karşılaşacağınız durumları okumanızı ve daha detaylı destek alma talebiniz olması halinde müşteri temsilcilerimizle iletişime geçmenizi öneririz.

Hızlı FX uluslararası hizmet sağlayan ve ana önceliği teknolojik gelişim olan bir holding bünyesinde faaliyet göstermektedir. Dünya üzerinde işbirliğimiz olan bir çok teknoloji firmasıyla birlikte yatırımcılarımıza doğru fiyatların sağlanması için sistemlerimizi sürekli olarak yenilemekteyiz.

HızlıFX yatırımcılarının kendi bünyesinde tuttuğu fonlamaları öncelikli olarak yatırımcının pozisyonu sonuçlanana kadar saklamakta ve pozisyonların kapanması sonrası kar edilmesi halinde talebe bağlı olarak müşteriye transfer etmektedir. Zarar edilmesi durumunda ise; fiyat sağlayıcı ana kuruma transfer etmektedir.

Yatırımınız pozisyonunuz sonuçlanana kadar HızlıFX bünyesinde ve HızlıFX’in önde gelen Avrupa Bankaları’nın hesaplarında tutulmaktadır. HızlıFX ayrıca yatırımcının pozisyonlarından kaynaklı anlaşmazlıklar durumunda en iyi gayret prensibiyle yatırımcı haklarını fiyat sağlaycı kurumlara karşı korumakta garanti vermektedir.

Bununla birlikte sermaye piyasası işlemleriniz çeşitli risk ve fırsatları barındırmaktadır. Global piyasalarda işlem yaptığınız bir üründe meydana gelebilecek olağanüstü durumlarda beklentinizin üzerinde kar ya da zarar elde edebilirsiniz. Yatırımlarınızda gerekli frenleme sistemlerini düzenli belirlememeniz halinde yatırımınızın tamamını kaybetmeye yönelik riskler de bulunduğundan bu durumlarla karşılaşmamak için HızlıFX markasının uzman kadrosundan destek alabilirsiniz. HızlıFX markası prensipleri gereği yatırımcımızın taşımış olduğu risk limiti, yatırmış olduğu fon büyüklüğünü geçemez. Bu nedenle eksi bakiyeleriniz fiyat sağlayıcılarımızla olan anlaşmalarımız gereği kurumlar tarafından karşılanmaktadır.

Yatırımcılarımıza FX piyasasında daha öngörülebilir bir piyasa koşulu sağlanmak için kurumumuz günlük ve dönemsel olarak uzman kadroları tarafından oluşturulan öngörüleberini paylaşmakta olup, bu öngörüler kesin sonuçları ifade etmemektedir.

HızlıFX markası olarak siz değerli müşterilerimizin en uygun koşullarda işlem yapması ve yatırımlarını yönetmesinde yaşayabilecekleri sorunları ortadan kaldırmak için önlem alma ve uyguluma yükümlülüğümüzü yerine getireceğimizi bildiririz.